40. ROČNÍK CESTY MÁRIE SZÉCHY

40. ROČNÍK CESTY MÁRIE SZÉCHY

V sobotu 13. januára 2024 nadišiel deň, keď sme oslávili jubilejný 40-ty ročník prechodu cestou Márie Széchy.

Tentoraz boli určené 2 trasy a väčšina z nás – najmä Hnúšťanských, ale aj Rimavskosobotských turistov – si vybrala trasu z Hrachova, k Skálnickému rybníku, odkiaľ sme po krátkom príhovore, privítaní a fotení vyrazili najskôr po náučnom chodníku až k jaskyniam  nad Skálnikom až na Maginhrad. Cestou sme v nemom úžase v slnečnom počasí obdivovali krásy zamrznutej prírody – kvaple, ľadopády, zamrznuté potôčiky…

Keďže nás bolo neúrekom- až 38 – ani o zábavu nebola núdza, hlavne keď s nami bola aj naša najmladšia generácia – spolu 5 detičiek.

Na Maginhrade bola povinná občerstvovačka v štýle Čo batoh dal a odtiaľ sme sa posilnení vydali cez Horné Zahorany na Kamenného Janka. Tu sme sa znovu pokochali krásnymi výhľadmi a niečo pofotili. No keďže nás už tlačil čas, šup šup rýchlo ale opatrne dole, až sme konečne dorazili do kulturáku vo Vyšnej Pokoradzi, kde nás už netrpezlivo vítalo plno tých, ktorí si zvolili kratšie trasy.

Vďaka Zolkovi a spol. čakalo tu na nás bohaté občerstvenie – kapustnica, rôzne zákusky, slané pochutiny, čaj, ale aj niečo tekuté na posilnenie…. Chvíľu sme pokecali, podelili sa o bohaté zážitky, zabavili sa.

Už len absolvovať cestu dole do Rimavskej Soboty či Čerenčian k vlaku, každý podľa ostávajúcich síl a chuti. Ani sme sa nenazdali a pekný deň bol za nami. Veríme, že aj o rok sa nám podarí zorganizovať  ďalší – už 41. ročník tejto peknej zimnej (aj keď bezsnehovej) prechádzky.

Už teraz sa na Vás tešíme a radi Vás privítame možno v ešte väčšom počte.  Avšak dovtedy nás čaká ešte veľa zaujímavých akcií v našej krásnej prírode, na ktoré Vás už teraz srdečne pozývame.

Fotky z akcie si môžete pozrieť na stránke KST Hnúšťa a tiež na stránke KST Rimavská Sobota.

Ďakujem všetkým za účasť a teším sa na spoločné chvíle na ďalších akciách.

Edo L.


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.