Augustová Hradová

Augustová Hradová

Posledný prázdninový víkend s priaznivou predpoveďou počasia bol bohatý na rôzne športové a kultúrne podujatia.  Náš klub turistov na poslednú augustovú sobotu naplánoval výstup na dominantu Tisovca, na Hradovú.

Za pekného počasia a prehliadky offroadových oceľových tátošov na tisovskom námestí sa v skromnejšom počte vydávame na pohodlný serpentínový chodníček k zástave na Hradovej. Krátky oddych na vyhliadke s nádhernými výhľadmi na dolinu, Tisovec a okolité vrchy nám prišiel vhod. Za vyhliadkou sa pohodlný chodník mení na preliezanie skál postupne zarastajúcich kríkmi. Tesne pred vrcholom Hradovej sa znova kocháme výhľadmi na Voniacu, Fabovu hoľu, Stožky.

O chvíľu sa ocitáme na posledných zvyškoch hradu a hradnej lúke, kde máme obedňajšiu prestávku. Posilnení sa tešíme na výhľady zo skál, ktoré smerujú rovno pod Okrúhlu skalu. Okrem slniečka nás z doliny od Rejkova ohrieva doslova horúci vzduch. Nízke Tatry sú zahalené v opare, ale Vepor sa celkom ostro vyníma na obzore. Jedna Poľana, aj tá druhá, tiež Ostrá a Tŕstie svojou zeleňou lahodia oku. Na skalách stretávame skupinu turistov z Bratislavy, ktorí sa vybrali na Hradovú opačným smerom – od Okrúhlej skaly. My sa tu rozdelíme na 2 skupinky, jedna pokračuje žltou značkou popod Okrúhlu skalu a druhá tou istou trasou naspäť do Tisovca.

Na spiatočnej ceste sa znova kocháme výhľadmi na dolinu Kačkavy a Slávče. Do týchto dolín zavítame na našich najbližších akciách, na ktoré všetkých srdečne pozývame.

EMi


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.