Augustový výstup na Šiprúň

Augustový výstup na Šiprúň

Veľká Fatra patrí k najnavštevovanejším lokalitám, my sme sa rozhodli navštíviť jej časť a to Čutkovskú dolinu.

Túru začíname pri kolibe „ U dobrého pastiera“ postupujeme okolo rybníka plného rýb, malej zoo a neveľkej vodnej nádrži , ktorá slúži na rekreačné účely ale aj pre „ otužilcov“.

Prvá odbočka z hlavnej trasy ukazuje smer  Jelení vodopád, ten bol veľmi skúpi na vodu, najmohutnejší je v jarných mesiacoch alebo po výdatných dažďoch.

Nasledujúca odbočka tiež vedie k vodopádom s názvom Jamišné . Toto leto bolo veľmi suché, vodopády sa nepýšia veľkým množstvom vody.

Výškové metre nám postupne pribúdajú a ani sa nenazdáme a víta nás sedlo pod Vtáčnikom.

Našťastie počasie bolo k nám veľmi prívetivé a my môžeme obdivovať bližšie i vzdialenejšie kopce Malej Fatry, Západných a Nízkych Tatier, Liptov máme ako na dlani.

Ani sa nenazdáme a červená značka nás doviedla až na vrchol Šiprúňa. Tu sa si dopriali menší oddych.

A keďže z každého vyšlapaného vrcholu sa musí aj zísť, my sme zostúpili v plnom počte do Podsuchej, kde nás čakal autobus a vyrazili sme na cestu domov .

Andyba

Už 10.09. 2022 nás čaká výstup na Veľkú Vápenicu v Národnom parku Nízke Tatry .


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.