BARTOLOMEJSKÁ

BARTOLOMEJSKÁ

24. augusta majú meniny všetci Bartolomejovia. Tohto roku tento dátum pripadol na sobotu a v pláne nášho klubu turistov je túra z Hnúšte do Hrachova. Cestou Márie Széchy.

24. augusta je pekné slnečné ráno sľubujúce horúci letný deň a skupinka 17 účastníkov Bartolomejskej túry, v ktorej nie je ani jeden Bartolomej, sa vydáva z autobusovej stanice zelenou turistickou značkou strmo dohora na Laz. V lese je príjemne, po piatkovom daždi aj sviežo, tak sa výškové metre zdolávajú celkom pohodlne. Laz turistov privítal slnkom prehriatymi okolitými pastvinami. Po krátkom oddychu a spoločnom foto túra pokračuje ďalej už červenou turistickou značkou – turistickou magistrálou – Cestou Márie Széchy, ktorá vedie pohoriami Muránskej planiny a Cerovej vrchoviny z Muránskeho hradu až na Fiľakovský hrad.

Po krátkom výstupe zo sedla Brezina, je z hrebeňa vidieť celý masív Sinca, vzadu Železnú bránu a Klenovský Vepor, ďalej masív Železníka a smerom na juh až maďarskú zem. Úžasné výhľady dopĺňa vôňa rozkvitnutých lúčnych kvetov a vynikajúca chuť dozrievajúcich černíc. Po krátkom oddychu v sedle Prievady pokračujeme na Klinové.

A tu to začalo. Aha, dubák! Aj tu, poďte rýchlo sem!

Hríb za hríbom. Až ich niet kde dávať. Všetkého druhu. Ale čo teraz? Naša trasa tak chtiac-nechtiac končí zostupom do Rimavského Brezova. Ale nevadí. Flóra a fauna deväťnástich prejdených kilometrov Bartolomejskej túry zrelaxovalo, ale určite aj potešilo všetkých jej účastníkov.

Náš klub turistov Vás pozýva na ďalšiu turistickú akciu, ktorou je zájazd do Vysokých Tatier a zdolanie štítu Východnej Vysokej.

 

EMi, KST Hnúšťa

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.