Jesenné potulky po ceste Márie Széchy

Jesenné potulky po ceste Márie Széchy

Babie leto, mnohí o ňom hovoria, že je vďaka stabilnému počasiu najkrajším obdobím na turistiku. A veru prialo počasie aj nám.

V sobotu 14.10. sme sa na vlakovej stanici stretli v hojnom počte. Postupne sa k nám pridali aj turisti z Rimavskej Bane a Rimavskej Soboty. Spolu nás bolo 32.

Z Nižného Skálnika pomalým stúpaním vystupujeme na kopček “Maginhrad”. Rozhľadňa postavená na jeho úpätí nám poskytla kruhový výhľad. V tento deň určite stálo za to zdolať pár schodov a doslova sa pokochať výhľadom na našu vlnitú krajinu.

V Horných Zahoranoch sa napájame na červenú značku označovanú ako “Cesta Márie Széchy”. Cesta začína na Muránskom hrade, pokračuje cez Tŕstie, Rimavskú Sobotu a končí vo Fiľakove. My sme z nej prešli len určitý úsek.

 

 

 

 

Prvý oddych sme si dopriali na lúkách medzi Babincom a Kraskovom. Aj hlad sa už ozýval. Naši malí turisti Emka, Martinko aj s kamarátkou Romankou si potrebovali oddýchnuť.

Zopár záberov do albumových spomienok na to nemôžeme zabudnúť.

Lúky nad Kadlubom nám ponúkli výhľad na malú obec Polom, masív Tŕstia, Železník (zdolaný v apríli), kostol na Lipovci ale aj vzdialené Ratkovské dediny. Dovideli sme až na stožiare v Uzovskej Panici.

Zo sedla Brezina sa poniektorí do Hnúšte doviezli autami, časť zdatných turistov prešla asfaltkou až do Hnúšte pešo.

Tri turistky (Evka, Jarka a Renatka) si predĺžili trasu z Breziny až na Laz.

 

 

 

Môžeme povedať, že slnečné  batérie máme na chvíľu dobité.

 

Ďalší výstup KST Hnúšťa plánuje na 11.11. 2017, na juhozápadný masív Sinec.

 

AndyBa,KST Hnúšťa

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.