UŽ PO DVADSIATYTRETÍKRÁT NA VALIKINEJ TRASE…

UŽ PO DVADSIATYTRETÍKRÁT NA VALIKINEJ TRASE…

TO KOS Rimavská dolina tento rok už po dvadsiatytretíkrát zorganizoval prechod „Valikinou trasou“.

Akcia sa koná každoročne na počesť bývalej členky Valiky Husaníkovej v dňoch jej náhleho úmrtia. Pozvanie na tradičnú jesennú akciu prijalo aj 23 turistov z Hnúšte.

 

 

 

 

Po položení kytice na hrob Valiky Husaníkovej v miestnom cintoríne sme sa presunuli na Veľkú železničnú stanicu v Tisovci. Tu sa k nám pridali ďalší turisti, aj domáci, tuhárčania, revúčania, košičania, ba aj z Púchova.

Minimálne osemdesiatka turistov sa tak vydáva na cca 22 km dlhú trasu cez Slávču, popod Hajnaš, Kozák, Hrdzavé, cez dolinu Kačkavu späť do Tisovca. Krásna sobotná idylka.

Šuchotajúce lístie pod nohami, posledné odkvitajúce kvietky, imelom obsypané stromy a k tomu úžasná partia ľudí.

Aj keď trasa nie je turisticky značená, my, ktorí ju absolvujeme už po niekoľkýkrát, nemáme problém orientovať sa. Naše skvosty, Vepor, Hradová, Ostrá, Voniaca, Vysoký vrch a iné… máme na dohľad.

Cestou z Kozáka trošku mrholilo, ale nám to vôbec neubralo na nálade. Ba práve naopak. Krátke zastavenie na trase pre chvíle oddychu, načerpania novej energie, vzájomnej komunikácie a pomedzi bábovka so šľahačkou… . Niet čo dodať.

Cestou do Hrdzavého sa nám trošku rozfúkalo, vďaka čomu „sme sa len horko-ťažko predierali“ pomedzi padajúce lístie a hľadali si v ňom cestičku. Ale podarilo sa.

A je to tu! Brožove chalúpka, kde nás čakalo občerstvenie v podobe kapustnice bola síce na dohľad, len naše prudko klesajúce metre akosi nie a nie zdolať. Ale poradili sme si aj s popadanými stromami.

A naši najmenší Martinko a Romanka? Tých neunavilo ani 23 prejdených kilometrov.

Ani sme sa nenazdali a 23. ročník bol za nami. Ďakujeme trojhviezdičkovému hotelu v Kačkave u Brožov za prichýlenie, kuchárom za výbornú kapustnicu a Cyrovi ako vedúcemu akcie. Sme radi, že sme spoločne strávili ďalšiu sobotu s úžasnou partiou ľudí.

evon, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.