JUBILEJNÝ ZIMNÝ VÝSTUP NA TŔSTIE

JUBILEJNÝ ZIMNÝ VÝSTUP NA TŔSTIE

V sobotu 17. februára 2024 klub turistov KST Tisovec pripravil tak, ako každý rok vo februári, „Zimný výstup na Tŕstie“. Teraz to bola akcia trošku odlišná – výnimočná, sviatočná. Bol to už päťdesiaty ročník tohto veľmi pekného podujatia. Pre spestrenie sme zvolili začiatok výstupu na Krokave.

Tŕstie nás privítalo v takmer jarnej nálade – bez snehu.

Akcie sa zúčastnilo 160 turistov, z turistických klubov našej rimavskej a susednej revúckej doliny, dokonca sa pridali aj turisti z Tuhára. Náš, hnúšťanský klub turistov sa pravidelne zúčastňuje tejto akcie. Tento rok začíname výstup v Krokave za pekného slnečného počasia. Nápad ísť na Tŕstie z Krokavy sa zapáčil viacerým.

 Viac, než stovka  turistov v sobotu ráno prebudila spiacu Krokavu.

Mnohí ďalší turisti prichádzali na Tŕstie aj od Polomu a od Tisovca. Krokava a celý hrebeň Tŕstia bez snehovej periny viacerých z nás prekvapili. V chate na Tŕstí sme si trošku oddýchli, osušili a občerstvili sa výbornou kapustnicou. Po tradičnom spoločnom fotografovaní pred chatou si každý zvolil cestu na návrat do doliny – do Tisovca alebo do Hnúšte. Turisti z Revúcej zvolili trasu cez Sedlo Korimovo až do Muráňa.

My, väčšina hnúšťanských turistov a tuhárčania sme prišli po svojich až do Hnúšte. Akcia sa klubu KST Tisovec vydarila, veľmi pekne im ďakujeme za pohostenie a príjemné stretnutie turistov a obdivovateľov našej nádhernej prírody.

EMi, KST Hnúšťa


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.