Keď počasie neodradí

Keď počasie neodradí

Je sobota ráno, deviateho apríla a na turistickú akciu je prihlásená takmer tridsiatka turistov. Prvé, čo ráno urobím, otvorím okno a zisťujem, aké je momentálne počasie.

V duchu sa teším, že večerný dážď ustal a všetko hádam prebehne tak, ako je naplánované. Predpoveď počasia na víkend predsa len nebola najideálnejšia.

„Bude pršať, nebude pršať?“ No nič, najvyšší čas pochystať sa a vyraziť.

Povinnosti sú povinnosti a nás predsa nejaký dážď neodradí. A ani neodradil. Na dohodnutom mieste sa ráno stretávame 19 turisti, čo ma veľmi potešilo a príjemne prekvapilo. Popod Štepov vrch stúpame po zelenej na Laz, kde sa zelená križuje s červenou (Cestou Márie Széchy). Ale čo sme nechceli, už je to tu! Mraky, začínajúci dážď. Nútení sme z batohov povyberať pršiplášte (ale my sme pripravení aj na tento variant). Dážď nezabráni tomu, aby sme zapózovali pri kliešťoch a pokračujeme smerom na Polom. Dážď a vietor sa stupňuje, ale my sme už relatívne v  bezpečí.

Dočasným úkrytom sa nám stal altánok pri Jankovi Roškovi. Humor nás chvalabohu neopúšťa a na radosť všetkých cca po trištvrte hodine sa mraky popretŕhali a my pokračujeme v túre. Prestálo pršať, hurá! Jedna skupina vyrazila priamo na Poproč, kde bol náš cieľ, druhá skupina navštívila podľa plánu aj Ratkovskú Zdychavu a až potom Poproč.

Na chalupe našej členky Kamilky je druhý turistický tím, ktorý sa postaral o „popročské mňamky, mňamky z kotlíka“. Na biku dorazil turista, Peťo, ktorý hádam jediný v tento deň zmokol. V poobedňajších hodinách na prekvapenie dorazil do cieľa aj tím našich najmladších turistov. A ako sa povie, „dobrých ľudí sa veľa zmestí“, nás sa do jednej kuchyne a izby napratalo nakoniec 28 turistov (ak som dobre spočítala).

Vykúrená izba, výborný guľášik, sladkosti, slanosti, Ondrikov domáci syr…  a nejaký ten kilometer za sebou.

To všetko prispelo k dobrej nálade a úžasnej atmosfére. Tak takúto akciu hodno zopakovať aj v budúcnosti! Ale ako sa hovorí, čas príchodu, čas odchodu. A tak vyrážame do Hnúšte busom, autami, bikom, ale opäť aj pešo, komu ako sily stačili.

Vďaka, že túru sme nakoniec dokončili bez dažďa, vďaka našej turistke za pohostenie a vďaka všetkým zúčastneným, ktorých počasie neodradilo.

Za všetkých členov želám pekné veľkonočné sviatky!

evon, KST Hnúšťa


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.