LESMI SLOVENSKÉHO RUDOHORIA

LESMI SLOVENSKÉHO RUDOHORIA

Je sobota ráno a náš turistický klub má naplánovanú akciu „Lesmi Slovenského Rudohoria“.

Autobusovým spojom sa vezie 17 turistov a psík. Pri penzióne v Ráztočnom sa k nám pridáva turista zo severnej Moravy, z mesta Havířov. Čo nevidieť je tu Skorušina, treba nám vystupovať. Po úvodnom privítaní vedúcim akcie a spoločným foto, ktoré nesmie chýbať, sa po žltej turistickej značke vyberáme na Tri vody, kde máme krátku prestávku. Pokračujeme ďalej na chatu na Varte.

Tu sa občerstvíme a doplníme si vodu zo studničky.

V Sedle pod Vartou sa napájame na červenú značku – Rudnú magistrálu. Pokračujeme cez Klenovské blatá. Tu sa nám stratil náš „blúdny holanďan“ Ondrej. Prichádzame k smerovníku na Machniarke a napájame sa na modro-žltú značku, ktorá nás privádza na Chlípavicu, kde je ďalšia občerstvovacia prestávka. V ponuke je kapustnica, kávička, pivko, langoše. Tu nás dobiehajú Edom s Ivanom – rýchlochodci, ktorí boli ešte aj na Klenovskom Vepri.

Po chvíli oddychu pokračujeme lesnou cestou na Sedlo Diel a tu sa znova napájame na červenú značku, ktorá nás dovedie až k rozhľadni pri salaši Zbojská. Tu máme krásne výhľady na všetky strany.

Ešte pár záberov a po pár minútach sa stretávame na železničnej stanici Zbojská.

Nasadáme na vláčik smer Tisovec, no pri ceste na salaš vláčik zastáva a kto doň nastúpi? Náš stratený Ondrík. A tak si poviem, „už sme všetci“.

V Tisovci ešte navštevujeme železničné múzeum OZ Zubačka, lebo ešte máme pár minút do odchodu vláčika smer Jesenské. Vo vlaku spomíname na dnešnú vydarenú túru, ktorú sme absolvovali v dĺžke 16 km. Prispelo k tomu aj vydarené počasie. Záverom pozývam na ďalšiu akciu, ktorou bude návšteva Vysokých Tatier. Počasie objednané.

Váš predseda Ľubčo


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.