LETNÚ TURISTICKÚ SEZÓNU SME OTVORILI V TATRÁCH

LETNÚ TURISTICKÚ SEZÓNU SME OTVORILI V TATRÁCH

Písal sa rok 2020 a v kalendári KST Hnúšťa bol naplánovaný výstup na Ostrvu. Žiaľ, covidová situácia nám akciu prekazila.

Minulý rok sme výstup opäť zrušili pre nepriazeň počasia. Ale ako sa hovorí, do tretice všetko dobré.

„Aha, Jakub, Tatry, Tatry!“ Zrazu vykríkne Lucka.

Podriemkávajúci turisti sa zrazu preberú, oči sa im rozžiaria.

„Vyzerá to nádejne!“. Ktosi sa ozve. „Ale áno, však sme si na dnes počasie objednali.“

Písať o túre vo Vysokých Tatrách nepotrebuje siahodlhé články. Foto hovorí samo o sebe. Stačí si len vybrať, trasu A alebo trasu B? Každý už pozná svoje schopnosti. Jedného zabolí koleno, druhý ešte premýšľa, čo si vybrať, hlavne správne sa rozhodnúť a nepreceniť svoje schopnosti.

Každý ide svojim tempom. Nie je možné udržať pohromade 48 pešiakov, preto sa každý riadi podrobným popisom vybratej trasy. Jedna skupina po magistrálne, z Popradského plesa na Ostrvu, zo sedla Ostrva k Batizovskému plesu a popod Gerlach na Sliezsky dom. Druhá skupina na Sliezsky dom. Času mám dostatok. Bus nás čaká v Tatranskej Polianke.

Turistické zážitky pribúdajú. Súčasne na našej trase prebiehajú bežecké preteky (nám stačí aj chôdza), jednému je zima, druhý sa potí, ďalšiemu sa bohužiaľ rozpadli topánky, tretí akosi stratí kontakt s ostatnými, poniektorí sa priznali, že ráno zaspali, ale hlavné je to, že všetci si užívajú sobotnú idylku. Tými krajšími zážitkami je júnová guľovačka, čerstvý horský vzduch, optimálne počasie a o výhľadoch ani nehovoriac.

Letná turistická sezóna otvorená. Červení ako raci, potetovaní smiešnymi geometrickými tvarmi po tele vo večerných hodinách opúšťame naše majestátne hory a postupne sa vraciame do menšej a menšej nadmorskej výšky.

Vďaka hnúšťanskí turisti, turisti soboťania aj tisovčania, bolo nám super.

Vďaka za pochvalný mail a päťhviezdičkové hodnotenie.

evon, KST Hnúšťa


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.