MÁJOVÁ OSTRÁ 2019

MÁJOVÁ OSTRÁ 2019

Prvá májová sobota už po 49-krát patrí hnúšťanským turistom a to výstupom na vrch Ostrá (1011 m.n.m).

Autobusovým spojom sa presúvame do Klenovca, kde máme naplánovaný začiatok akcie. Z námestia Karola Salvu pokračujeme po modrej turistickej značke cez Pavlínku a pri Čerešňovom potoku odbočujeme do prava. Značka nás dovedie do sedla Babiná, kde máme krátku občerstvovaciu prestávku. Zo sedla pokračujeme po zeleno žltej značke do sedla Prieslopky, kde nás čakajú stopy od našej najväčšej šelmy – medveďa. Pokračujeme po žltej značke a pod Ostrou máme výhľady aj keď v oblakoch a hmle, na Poľany, Klenovský Vepor a Hradovú.

Pri chate doktora Farkašovského máme naplánované občerstvenie v podobe opekania si (kto čo si doniesol v batohu). Po občerstvení a oddychu pokračujeme po žltej značke cez Ohrablo – Iváčku do cieľa našej akcie a tou je naša Hnúšťa. Na akciu nás prišli podporiť aj dvaja turisti z RS Zoli a Ľubo. Na 49. Ročníku výstupu na Ostrú sa zúčastnilo 14 turistov.

Na záver Vás chcem pozvať 18.5. 2019 na turistický zájazd Fačkovské sedlo – Kľak – Fačkov.

 

Ľubčo, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.