NETRADIČNÁ CLEMENTISOVA CESTA

NETRADIČNÁ CLEMENTISOVA CESTA

Za krásneho slnečného počasia sa stretávame členovia troch klubov (Hnúšťa, Rimavská Sobota, Tisovec) na Zbojskách, odkiaľ vyrážame po červenej do sedla Burda – horská chata Burda.

Medzi nami je aj niekoľko cyklistov. Aj keď tohoročný ročník je následkom corony trochu iný ako inokedy, nám to na skvelej atmosfére neuberá. Z pozvánky nám už bolo jasné, že v ten istý deň bude na Burde slávnostné otvorenie „turistickej vyhliadkovej terasy“, ktorého sme sa stali súčasťou. Po krátkom príhovore a preťatí pásky sa vyhliadková terasa zapľňa turistami. Občerstvenie tentokrát len z vlastných zásob, no pivko je na chate výborné.

Niektorí naši členovia sa vracajú domov vláčikom zo Zbojsk. Poniektorí sme sa rozhodli pre peší návrat až do Tisovca, mimo značenia, cez Kľak a Kačkavu. A urobili sme dobre. Sem-tam krátke zastavenie, nádherné výhľady.

Ani sa nenazdáme a máme za sebou prejdenú cca 24 km trasu. Oplatilo sa! Domov sa vraciame až v podvečerných hodinách. Keby sa ešte raz dal vrátiť tento deň!

evon, KST Hnúšťa


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.