PO KOBERCI UTKANOM Z ČUČORIEDOK

PO KOBERCI UTKANOM Z ČUČORIEDOK

            Od poslednej túry ubehli dva týždne a už je tu ďalšia turistická akcia.

Prvú júnovú sobotu mali naše kroky smerovať na Čertovicu a odtiaľ po Ceste hrdinov SNP do Polomky. Naši meteorológovia nás však upozorňujú na nepriaznivosť počasia na turistiku (búrky, krupobitie…) a tak po rýchlom uvážení danej situácie akciu posúvame na nedeľu. Nebýva to zvykom, tentokrát sme však urobili dobre.

Slnečné, nedeľné ráno a čerstvý horský vzduch boli ako balzam na dušu.

Nebol nás plný autobus, ale všetci 19,ktorí sme sa akcie zúčastnili, určite neľutujeme. Držíme sa červenej značky, niet kam poblúdiť. Roľničky na batohoch cinkajú, držíme sa v skupinách, terén je zaujímavý.

Hneď les, čochvíľa malinčie, no najkrajší a najdlhší bol zelený koberec utkaný z čučoriedok.Neskutočné množstvo. To budú mať mackovia hostinu!

Mierne stúpame, potom klesáme, pohoda. Zastavenia krátke, túra cca 24 km. Zo sedla do sedla, cez útulňu Ramža a posledné stúpanie na Homôlku. Vo výške cca 1500 m sa už predierame kosodrevinou a v sedle Homôlka máme posledné zastavenie. Zadná hoľa, Veľký bok, Západne Tatry, Ďumbier, Ľubietovský aj Klenovský Vepor.… sme dnes mali možnosť obdivovať na úseku od Čertovice smerom na východ.

A keďže z hrebeňa treba aj do doliny, viac než 7 km úsek klesáme až do obce Polomka. Nohy dostávajú zabrať, ale ak nechceme ísť domov stopom, a to ešte chceme stihnúť pohľad na orosený pohár s pivom, musíme šliapať. Všetci 19 sme napokon zvládli naplánovanú trasu v poriadku a všetkým zúčastneným patrí vďaka, že aj napriek zmene dátumu túru absolvovali a už sa pripravujú na ďalšiu, vysokotatranskú.

Zimná uzávera končí a prihlasovanie na najbližšiu túru začalo. Celá  Cesta hrdinov SNP od Devína na Duklu má 770 km a my sme  prešli len časť z nej, oplatilo sa.

 

evon, KST Hnúšťa


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.