PO KRÁĽOVEJ A ROVNEJ HOLI NA CISÁRSKEJ SME BOLI

PO KRÁĽOVEJ A ROVNEJ HOLI NA CISÁRSKEJ SME BOLI

Leto a s ním prázdniny, aj dovolenky sú v plnom prúde.

V kalendári nášho turistického klubu svieti pozvánka na Cisársku hoľu, tak už pár dní vopred sledujeme predpoveď počasia. Počasie nám aj v tomto roku trošku „upravuje“ náš turistický kalendár.

Aj keď na sobotu 13. augusta je predpoveď prehánok alebo letnej búrky aj v klenovských kopcoch, na Ráztočnom nás z autobusa vystupuje 13. Však je to už 7 týždňov od našej poslednej akcie – túry vo Vysokých Tatrách.  Po úvodnom spoločnom fotografovaní  začíname pomaly stúpať žltou turistickou značkou do Cisárskeho sedla a ďalej na Cisársku hoľu. Cisárska hoľa svojou výškou síce nedosahuje ani polovicu Rovnej holi v Nízkych Tatrách, ale krásou okolitej prírody, výhľadmi a tichom sa môže rovnať aj tej Kráľovej. Okrem slniečka, vône lesa a materinej dúšky nás sprevádzajú aj veľmi chutné černice. Z Cisárskeho sedla sa prehupujeme cez kopček do Sedla Langovo a poďho do ďalšieho kopčeka – alebo skôr poriadneho kopca. Na 750 m je stúpanie 175 výškových metrov, čo je celkom slušné a dá zabrať aj zdatným.

Na Pasiečkach – Slopove oddychujeme pod nádherným košatým dubom s hojdačkou. Po posilnení našich žalúdkov vydávame sa na zostup k rozhľadni. Po chvíľke sa vynárame z lesa a pred nami sa rozvíja panoráma všetkých našich známych – Ostrá, Šajba, Voniaca, Poludnica, Cigánka s Muránskym hradom, vľavo Fabova hoľa a vpravo Stolica a rovno pod nami Klenovská priehrada.

Neskôr sa vynára Klenovský Vepor, Hradová s Okrúhlou skalou, Stožky a veru celkom vzadu vidíme aj Kráľovu hoľu.

Chvíľu túto krásu mlčky obdivujeme a neskôr začíname spoznávať a pomenovávať týchto našich krásavcov. Na Slopove ešte vystupujeme na rozhľadňu odkiaľ máme výhľad do dvoch dolín a až do Maďarska, tiež na štartujúcich paraglajdistov, ktorí sa čochvíľa ocitli vysoko na oblohe.  Opúšťame rozhľadňu a vydávame sa na cestu nadol, naspäť do doliny, lúkami k priehrade a do Klenovca.

Už teraz sa tešíme na našu ďalšiu túru do Veľkej Fatry, na ktorú vás všetkých srdečne pozývame.

EMI


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.