PRVÁ MARCOVÁ, POČASÍM APRÍLOVÁ

PRVÁ MARCOVÁ, POČASÍM APRÍLOVÁ

Nie je to tak dávno, ako sme pripravovali kalendár turistických akcií pre rok 2019 a už máme za sebou ďalšiu túru. Prvá marcová, ale počasím „šialená aprílová“.

Slnečné lúče striedali mraky, suchú trávu ľad a sneh, príp. aj blato, ba aj vietor dal o sebe znať.

Za týchto podmienok sme sa vybrali z Klenovca do Utekáča, poniektorí až do Kokavy nad Rimavicou. Prvým zastavením pre dvadsaťšesť turistov bola rozhľadňa na Slopove, ktorú nemôžeme obísť. Po krátkom zastavení pokračujeme k vysielaču na Laze.

Prišiel čas pohojdať sa.

 

Chodník do Cisárskeho sedla je miestami pokrytý ľadom a snehom. Pozor na pády! V sedle sa predvádza silný vietor, mrholí drobný dážď. Žltou značkou zostupujeme do Salajky. Nohy akoby oťaželi. No nie od únavy. To blato sa nám lepí na topánky. Zbaviť sa ho pokúšame v miestnom potoku, príp. ešte kde tu na zvyškoch posledného snehu. Presun z Utekáča do Kokavy niektorí absolvujú vláčikom, ôsmi sme sobotnú túru ukončili až v Kokave nad Rimavicou. Do odchodu autobusu do Hnúšte máme chvíľu času a tak posedenie pri teplom čaji, káve, či cesnačke trávime v Kokavskej izbe. Ďalšia pekná túra, s množstvom naskytujúcich sa výhľadov a skvelou partiou.

A keďže čo nevidieť je tu jar, 23. 3. 2019 aj naša prvá, jarná… . Na Vepor. Napriek tomu, že sme boli na ňom koncom roka, tá jarná (túra), tá je vždy iná. Pozývame!

 

evon, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.