Najlepší jarný budíček? Vepor!

Najlepší jarný budíček? Vepor!

Veporské vrchy navštevujeme pravidelne každý rok. Vždy v nás totiž zanechajú príjemné spomienky. A ani tentokrát to nebolo inak.

 Až 28 turistov nabralo odvahu na 100 jarných kilometrov. Ako vždy sme túru odštartovali na Skorušine, potom sme postupovali cestou na chatu po Vartou. Aj napriek tomu, že jar sa ešte len prebúdza, slnko malo silu a príjemne hrialo. Pred samotným výstupom preto nesmel chýbať menší oddych a občerstvenie. Slnečné počasie si navyše doslova pýtalo fotenie na lúke posiatej krokusmi. Poniektorých slniečko tak opantalo, že sa rozhodli pre relax na lúke pri chate.

 

Väčšina z nás ale nelenila a zvolila výstup k vrcholu. Chodník sa kľukatí krásnym lesom, v ktorom sneh ešte stále nezmizol. Postupne však pribúdal aj ľad, ktorý pokrýval svah. Terén vhodný na obutie mačiek, hovorili sme si. Rozhodnutie preto bolo jednoznačné – musíme sa vrátiť späť, netreba riskovať. Našli sa však aj dobrodruhovia, ktorí to nevzdali. Piati (Janko, Ondrej, Ondrej a Edko s bratom Mirkom) pokračovali až na vrchol. Nám ale zostalo kopec času, pokým pôjde autobus.

 

Zostup sme si preto spríjemnili cez Oltárne. A bolo čo pozorovať. Kamenné hríby jednoducho očarili každého z nás. A tie výhľady! Či už na blízke alebo vzdialené okolie, boli ako obrázok. Po zelenej značke, kde sa lúky striedajú s lesmi sme zišli do Ráztočného, potom autobusom do Hnúšte. Dokonalou bodkou za krásnym dňom bola večera v miestnej reštaurácii.

Ak aj vy patríte k milovníkom prírody, začiatkom apríla nás čaká Dedečkova chata pri Brezne.

Srdečne Vás pozývame.

Andy Ba

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.