Tradičná opekačka na Sinci

Tradičná opekačka na Sinci

Jesenné obdobie neznamená koniec turistiky, ak sa turista dobre vystrojí zvládne aj sychravé počasie. Tých slnečných lúčov bolo 16 novembra naozaj poskromne. Nám to ale vôbec nevadilo. Kde je super partia tam počasie nehrá žiadnu rolu.

31 turistov z celej rimavskej doliny sa zišlo na vlakovej stanici v Rimavskej Bani. Výstup bol naplánovaný z Lehoty nad Rimavicou.

Pomalým stúpaním po žltej značke míňame lúky nad Lehotou a vstupujeme do lesa. Časť trasy je poznačená kalamitou, časť sú výruby, niekde pichľavé tŕnie a niekde celkom pekný chodník. Je si z čoho vybrať.

Pri horárni tradične opekačka, chvíľu trvalo pokým sa vlhké drevo chytilo horieť, ale naši šikovní chlapi zvládli ohnisko na jednotku. Ani sa nám nechcelo ísť preč.

Takže po dostatočnom oddychu, nás čakal  zostup dole do Hnúšte po modrej značke. Nad Hnúšťou sa nám  naskytli krásne výhľady na celú dolinu. Ani sme sa nenazdali a boli sme doma.

Aj táto túra sa nám vydarila.  7. decembra nás čaká Mikulášska túra na Zbojská a na konci decembra tradičná trilógia.

Andy Ba


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.