Tradične vo februári na Tŕstie

Tradične vo februári na Tŕstie

Tretiu februárovú sobotu sme sa stretli viacerí priaznivci zimnej turistiky a zúčastnili sme sa 44.  ročníka výstupu na Tŕstie. Aj keď predošlé dni mrholilo, sobotné ráno nás milo prekvapilo slnečným počasím. V Tisovci o snehu poskromne, no s pribúdajúcimi výškovými metrami snehu pribúdalo.

Prvé prudké stúpanie máme za sebou a na Pasiečkách sa pokocháme výhľadmi na Hradovú, Šajbu, Voniacu. V diaľke dovidieť až na Kráľovu hoľu.

Brodenie úzkym prešlapaným chodníkom nás doviedlo pod vrchol Tŕstia. Keďže kalamita zanechala svoje stopy, my nemôžeme odtrhnúť svoje pohľady od Muránskej planiny, Nízkych a Vysokých Tatier. Výstup bol pomerne náročný pre dostatok snehu na vrchu. V príjemne vyhriatej chate nám dobre padlo malé občerstvenie. Spoločná fotka od p. Slabeja nemohla chýbať.

 

Cestu späť poniektorí absolvovali tou istou trasou do Tisovca na vlak, tí ktorí si chceli dopriať viac kilometrov išli cez Polom a Laz do Hnúšte. Dobre im padlo zastavenie a malý oddych u p. Roška  na farme.

Zimná turistika má svoje čaro o tom svedčí aj táto túra. Ak má niekto záujem o príjemnú vychádzku do prírody, môže sa vybrať po našich stopách alebo s členmi KST Hnúšťa  a to už 3. marca.   Pripravili sme prechod cez Hrachovo smerom na Hulubín až do Rimavskej Bane. Pre viac informácií kliknite  tu.

 

AndyBa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.