VEPORSKÁ POHODA

VEPORSKÁ POHODA

Dnes je 23. 3. 2024 a náš klub začína 100 jarných kilometrov. Ako Vám to evon v predošlom článku naznačila, jarným výstupom na Vepor. A ja Vás tou akciou prevediem.

Aj napriek výstrahe, ktorá bola vydaná aj pre náš okres ohľadom častého výskytu medveďa hnedého, sa na akcii zúčastnilo 20 nebojácnych turistov. Tento výstup bol naozaj jarný, bez snehu a ľadu na skalách, takže nesmeky do batohu nebalíme, stačia paličky a niečo na opekanie.

V Skorušine tradičný príhovor vedúceho akcie, spoločné foto a ide sa!

Cesta na Tri vody v pokojnom tempe rýchlo ubehla a Chata pod Vartou je už neďaleko. Počasie nám praje, troch nás zohrieva aj slniečko. Po príchode na Vartu vďaka nášmu maratóncovi nás už čaká pripravené drevo na ohník.

Ale zrada, čím to zapáliť!? Teraz prišla vhod moja neresť, vďaka ktorej mám zapaľovač vždy pri sebe. Horí!

Opekačka sa môže začať. Ani vôňa špekačiek a klobás neprilákala žiadneho medveďa. Zato prilákala ďalších našich členov, ktorí nás dobehli na Varte na bicykloch. Všetka česť! Posilnení ideme zdolať Vepor. Dnes to bude hračka. Ale čo sa to deje? Snehu nikde a my sa aj tak šmýkame. Že po čom? No predsa po suchom, vetrom vyhladenom lístí. Lístie sme zdolali, skaly nás neprekvapili a Jánošík nás už víta v pozore.

Vychutnávame sa výhľady, aj keď je opar, vďaka snehovým čiapkam rozoznávame Chopok, Ďumbier, aj Vysoké Tatry.

Trochu meníme plán trasy. Rozdelíme sa na dve skupiny. Prvá sa vracia späť tou istou trasou, druhá sa vydáva okolo Jánošíkovej studni a po zelenej značke do Skorušiny. Jarná príroda sa ukazuje v plnej svojej kráse. Zurčiace potôčiky, prvé kvety a lúka plná šaftranu sú tým najlepším balzamom na naše telo a dušu.

Len tie holoruby po ťažbe, ktoré sa podobajú na tiché cintoríny po nenásytnom lykožrútovi… .

Z roka na rok je ich čoraz viac a menia scenériu celej Skorušiny. Vďaka tomu, že naše „rýchliky“ ostali doma, sa naša túra nesie v primeranom tempe. Medvede to asi dnes vzdali, žiadne stopy a ani len pozostatky ich tráviaceho traktu. Zatiaľ všetky naše tohoročné akcie nám pršalo, ale dnes sa nad nami počasie zľutovalo a doprialo nám vychutnať si jarnú turistiku. Tak nech to aj tak ostane!

Dúfam, že som Vás dnes nenudila a už teraz sa teším na ďalšiu akciu. Fotky v albume dokreslia celkovú atmosféru dnešnej veporskej pohody.

Cvernička, KST Hnúšťa


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.