Zimný výstup na Tŕstie

Zimný výstup na Tŕstie

Zima je v plnom prúde a príroda nám aj v tomto ročnom období ukazuje svoje rôzne tváre.

Jedna z tých menej príjemných bola dôvodom zrušenia plánovanej túry do Stratenej pred dvoma týždňami.

V sobotu 18. februára 2023 sme mali naplánovanú účasť na akcii KST Tisovec, ktorú usporadúvajú už 49 rokov a to, Zimný výstup na Tŕstie.

Zimná príroda bola v túto sobotu k nám zhovievavá a  výstup sa vydaril.

My sme sa vybrali na Tŕstie z Tisovca. Druhá skupina turistov zvolila trasu z Polomu. Naša túra sa začala na malej vlakovej stanici po krátkom úvodnom slove a spoločnom fotografovaní.

Lúky nad Tisovcom boli už bez snehu,  premočené, aj s potôčikmi z topiacich sa zvyškov snehu.

S výškovými metrami naberala na výške aj snehová pokrývka.

Postupne sa začínali naskytovať výhľady na okolité, bližšie, aj vzdialenejšie vrchy, pohoria. Rukopis veterných dní sme videli aj na samotnom Tŕstí – popadané stromy zmenili okolitý terén, na ktorý sme boli zvyknutí a vytvorili pre nás celkom slušné preliezačky a obchádzky.

Chodník v snehu nás kľukato, avšak bezpečne priviedol až k chate.

Chata a nová útulňa Sláviček, učupené vo vyše polmetrovom snehu pozerali do doliny, na Klenovský Vepor, či Fabovu hoľu.

Tisovskí turisti pripravili pre nás občerstvenie, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

V príjemnom teple v chate sme si odpočinuli, trošku osušili a čochvíľa sa vydali na cestu naspäť. Vetrík, občas aj silnejší vietor nás nárazmi poháňal dole, do doliny. V odmäknutom snehu sme sa šťastne došmýkali až do Tisovca.

Najbližšou akciou nášho klubu turistov je prechod z Tisovca do Ráztočného cez Poľany, na ktorú pozývame vás všetkých.

EMi


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.