Jesenný prechod cez Tŕstie a Krokavu bodoval

Jesenný prechod cez Tŕstie a Krokavu bodoval

Neskoré babie leto, mnohí o ňom hovoria, že je vďaka peknému počasiu najkrajším obdobím na turistiku. Nebolo tomu inak ani 15. októbra, keď skupina 30 turistov z Hnúšte vystúpila v Tisovci na malej vlakovej stanici a zamierila po žltej značke na Tŕstie.

trstie-krokava-11Výstup trval približne 2 a polhodiny. Pomalým stúpaním prechádzame lúky na Tisovcom. Ranné výhľady na majestátnu Hradovú, Voniacu, Kášter sú úžasné. Ani sa nenazdáme a sme na rúbanisku, tesne pred vrcholom. Odtiaľ sa nám odkryl pohľad na Nízke Tatry, ktoré sú už pokryté snehom. Pri turistickej chate si poopekáme špekačky, slaninku, trošku oddýchneme a po zelenej značke smerujeme na Krokavu.

Cestou nás sprevádza slniečko, ktoré príjemne hreje.

Nečaká nás žiadne náročné stúpanie. Aj náš najmenší turista Martinko celú cestu zvláda bez problémov. Nad obcou Krokava poobdivujeme okolie. Výhľad je od druhého najvyššieho vrchu Stolických vrchov – Kohút, cez Železník až po Sinec.

trstie-krokava-15

trstie-krokava-28V Krokave stretáme pár chalupárov, aj to hnúšťanov. Prehodíme s nimi pár slov a pokračujeme. Všetci sa čakáme pri rekreačnom stredisku Krokava, ktoré síce zíva prázdnotou, ale nám to nevadí. Hodinový oddych padol všetkým dobre, veď sme mali ešte pred sebou 10 km úsek po asfaltke. Nevadí, cesta nám ubehla rýchlo, no zážitky z ďalšieho krásneho dňa v lone našej prírody nám možno len závidieť.trstie-krokava-27

trstie-krokava-31Cestou na Vyšnú Burdu /Burda-Rovné/ sme však objavili novo vyznačenú turistickú trasu smerom na Polom a v opačnom smere cez Ploské, Sirk na Rákoš. Veľmi nás to potešilo, len či ich bude možné niekedy absolvovať je otázne, pretože linkových spojov už aj na tento smer je čoraz menej.

Našťastie,  my sme v tento deň spoj, ktorý odchádza z Vyšnej Burdy o 17:30 hod. stihli /… a to ešte aj s časovou rezervou/.  A tak máme za sebou ďalší vydarený turistický prechod o dĺžke takmer 23 km.

Aké turistické trasy nás čakajú do konca roka 2016 si pozriete na stránke www.ksthnusta.sk/kalendar-podujati 🙂

Andy Ba, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.