NOVEMBROVÁ OPEKAČKA A CESTA NA SINEC

NOVEMBROVÁ OPEKAČKA A CESTA NA SINEC

Tak ako po minulé roky, ani tento rok sme nevynechali túru na náš blízky Sinec. Akcie sa zúčastnilo 17 turistov. Od Kokavy nad Rimavicou, Klenovca, Hnúšte, Rimavskej Bane, Čerenčian, Rimavskej Soboty a náš verný kamarát – turista Paľko z Cinobane.

kst-hnusta-sinec-9Na Chorepe nás zastihol silnejší vetrík, ale našťastie to netrvalo dlho. Ušli sme mu do lesa. Cesta na Sinec nám ubiehala pomerne rýchlo. Ani sme sa nenazdali a už nás vítal „kruháč“ neďaleko bývalej horárne na Sinci. Len čo sme si pripravili ohník na opekanie, povyťahovali slaninku, špekačky, klobásku, cibuľku a aj niečo na zahriatie, ešte pani jeseň nám poslala prvé snehové vločky.

kst-hnusta-sinec-17

Oj, to bolo radosti! Len Emka, naša najmladšia turistka, bola nešťastná, že na guľovačku bolo snehu málo. Vedľa horárne sme natrafili na dve staré jablone obsypané jablkami /tzv. „kožušky“/. Trochu tvrdšie, ale keď postáli… .

Po asi hodinovej prestávke sme museli pokračovať v trase. Dni sú už kratšie, čelovky každý nemal.

Smerom nadol vystriedal poletujúci sniežik šuchot lístia. Sem-tam cez cestu vyvalený strom pre nás nebol prekážkou.

kst-hnusta-sinec-4Kochali sme sa pohľadmi na okolitú prírodu, aj na nedávnu kalamitu na Brezine. A hľa, Hnúšťa pred nami! Už len zbehnúť kolo družstva a máme to za sebou. Po dvoch týždňoch oddychu pokračujeme už prvý decembrový víkend „Mikulášskou túrou na Zbojská“.

kst-hnusta-sinec-11

Dúfame, že počasie bude pravé decembrové a opäť sa v zdraví stretneme. Srdečne pozývame a tešíme sa!

evar, KST Hnúšťa

Fotky z novembrovej opekačky a cesty Sinec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.