Mikulášska cesta na Zbojská

Mikulášska cesta na Zbojská

Blíži sa koniec roka a my máme za sebou jednu z posledných tohoročných túr, Mikulášsku. Absolvovali sme ju aj so skupinkou rimavskosobotských turistov. Dvadsiatitraja sme sa rozdelili na tri skupinky.

Desiati sme sa vydali z Bánova Čertovou dolinou na Zbojská. Ísť proti prúdu v tomto ročnom období bolo pre nás tak trochu aj adrenalínovým zážitkom.

kst-hnusta-10
kst-hnusta-17Rebríky obalené ľadom, šmykľavé skaly, prúd vody… . Poniektorí túto trasu absolvovali prvýkrát, no s údivom. Na zabíjačkovom dvore sme si urobili medzizastavenie. Nemohli sme predsa obísť a neochutnať z množstva dobrôt, ktoré tam v tento deň pripravovali. Neskutočná vôňa sa vznášala široko-ďaleko. A aby nám neuškodilo, tak sme si ešte vybehli na Kučelach a odtiaľ späť na Zbojská.

Druhá skupinka v počte 7 sa rozhodla pre túru z Bánova na Zbojská cez Chlipavicu.

Cestou ich rozveseľoval iba štvorročný, ale už skúsený turista Martinko.

img_7862               kst-hnusta-1

No a tretia partia sa vláčikom vyviezla až na Zbojská, odtiaľ tiež na Kučelach a späť.

kst-hnusta-19

Myslím, že všetci sme si tento krásny, zimný, ale slnečný deň užili. Veď kráčať po čerstvom prašane za slnečného počasia, v super partii – niet čo dodať!

kst-hnusta-7

I keď koniec roka sa už nezadržateľne blíži, pred nami je ešte „Rudohorská trilógia“: 26. 12. 2016 – výstup na Fabovu hoľu, 31. 12. 2016 – výstup na Stolicu a už v roku 2017, 7. januára „10. ročník Milanov výstup na Vepor“.

VŠETKÝCH VÁS SRDEČNE POZÝVAME!!!
evar, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.