RUDOHORSKÁ TRILÓGIA NA VÝBORNÚ…

RUDOHORSKÁ TRILÓGIA NA VÝBORNÚ…

Rok s rokom sa stretol a za nami sú tri krásne koncoročné zimné túry v našom rudohorí. Ako prvú sme absolvovali tradične na Štefana, výstupom na Fabovu hoľu. Kým dolinou rimavskou sa tiahla hmla, nás počas celého dňa sprevádzali slnečné lúče.

Takmer štyri desiatky turistov z Rimavskej Soboty a Hnúšte vymenilo vysedávanie na gauči a prejedanie sa sviatočnými koláčmi za pobyt na čerstvom vzduchu.

kst-hnusta-5Od Štefana neprešiel ani týždeň a my sa znovu vydávame po stopách turistických značiek. Je tu Silvester, posledný deň v roku a v poradí druhá túra z Rudohorskej trilógie. Napriek tomu, že doprava bola individuálna /vlastnými autami/, na Stolici sme sa stretli 32.

Boli medzi nami aj bežkári, snehu bolo dostatočné množstvo.

kst-hnusta-7Čím vyššie, tým viacej a nezabudnuteľné pohľady na zasnežené Vysoké a Nízke Tatry /žiaľ, vďaka kalamite/. Sedemnásť kilometrov dlhú trasu úspešne absolvoval aj náš najmenší – iba 4 ročný Martinko.

 

Bolo krásne, slnečno, ale aj veselo, ako sa na Silvestra patrí.

Novoročný ohňostroj sme si už všetci vychutnávali doma. Poslednou túrou z trilógie bol výstup na Klenovský Vepor. Prvá januárová sobota nás privítala mrazivým počasím, – 17°C. Nás neodradilo ani silné mrazy. A urobili sme dobre. Výstup aj zostup bolo možné uskutočniť aj bez použitia lán.

KST Hnúšťa

Partia niekoľkých turistov sa vrátila do Skorušiny, niektorí sme si zvolili pokračovanie cez Oltárne až do Ráztočného.

 

 

 

Cestou sme zistili, že „medvedíky“ veľmi zimný spánok neláka. Stopa za stopou. Menšia či väčšia. Ale zase sa všetky pred nami schovali. Všetci sme túru absolvovali v zdraví a bez omrzlín. Rudohorskú trilógiu sme tak ukončili a už teraz sa tešíme na najbližšie turistické zážitky v roku 2017.

evon, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.