KONCOROČNÁ  RUDOHORSKÁ…

KONCOROČNÁ  RUDOHORSKÁ…

Tri koncoročné túry, tentokrát v poradí Fabova hoľa, Vepor a Stolica už máme za sebou. Každá v inom termíne, všetky tri však mali niečo spoločné. Sviatočné obdobie, krásne zimné počasie, ale hlavne skvelí ľudia.

Sniežiku poskromne a tak až na pár pováľaných stromov sme bez väčších prekážok ako prvú zdolali Fabovu hoľu. Na Štefana, takmer štyridsiatka turistov smeruje na vrchol po červenej. Zásob v batohoch ako aj času je dostatok a tak si krásny, slnečný štvrtok vychutnávame naplno. Zostupujeme tou istou trasou, niektorí až do Tisovca.

Dva dni nato sa stretávame v Skorušine ešte vo väčšom počte. Určite nás je niečo okolo šesťdesiat. Ani tento rok na Varte nechýba omastený chlieb so soľou a cibuľkou. Po krátkom Ondrejovom príhovore pokračujeme vo výstupe na Vepor, iní lyžiarskou traťou na „párkovo-čajové posedenie“ u Rapčanov na chate, za ktoré im patrí veľké poďakovanie.

Poslednou z Rudohorskej trilógie bola silvestrovská Stolica. Aj keď na túto túru je potrebný presun autami, v sedle Javorinka je ich odparkovaných šesť. Stolica zlákala 21 turistov. Je síce slnečno, chvíľami však dáva o sebe znať aj vietor a tak nemožno dlho postávať na jednom mieste. Zapálením prskaviek pozdravíme Stolicu a do sedla sa vraciame cez sedlo Harová. „Vďaka“ kalamite je možné kochať sa pohľadmi na Vysoké a Nízke Tatry. Zostup je pomerne rýchly, zem je zamrznutá a snehu pomenej. Silvestrovský večer sa blíži a tak, šup, šup domov! „Nový rok klope na dvere!“

Všetkým prajem šťastný nový rok 2020!!!

evon, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.