Májový výstup na Ostrú

Májový výstup na Ostrú

Začiatok mája už tradične patrí výstupu na Ostrú. Nebolo to inak ani túto druhú májovú sobotu. Na 46. ročník výstupu sa nás zišlo 40 turistov. Medzi stálicami sa objavili aj nové tváre, čo nás veľmi potešilo.

IMG_2703

Výstup začíname v Rimavskej Píle. Lesnou cestou, za mierneho stúpania vchádzame do sedla Prieslopky. Krátka pauza pred stupákom, ktorý nás čaká, nám nezaškodí. Doplníme tekutiny, niečo prehryzneme a po zelenej značke prechádzame úsekom, ktorý je poznačený kalamitou z roku 2014. Nevadí, že sme sa zapotili, tie výhľady stoja zato. Tŕstie máme ako na dlani, Hradová s Okrúhlou, Voniaca, rozľahlá Muránska planina, Fabova hoľa.

Výborná viditeľnosť nám dopriala pokochať sa na Nízke Tatry s Kráľovou hoľou. V určitom úseku bola možnosť zahliadnuť končiare Vysokých Tatier – „junák Kriváň“. Nemôžem opomenúť ani Klenovský Vepor s okolitými vrchmi, ktorý sa majestátne vypína zo severozápadnej strany. Cez vrchol Ostrej prejdeme lúkou k poľovníckej chate.

IMG_2744 pano

Ďakujeme majiteľom chaty, že sme si mohli vychutnať opečenú klobásku a slaninku pri ich chate a načerpať pozitívnu energiu na slniečku.

Hodiny ukazujú niečo po jednej a my sa chystáme na odchod. Schádzame na lesnú cestu a pohodlne kráčame striedavo lesom občas rúbaniskom i čistinkami. Cestou nás sprevádzali tu ešte rozkvitnuté čerešne, jablone. V mokrejších úsekoch kvitli blatniaky a iskerníky. Míňame smerovník Ohrablo, schádzame na lúky, odkiaľ je pekný pohľad na Hnúšťu.

13116320_271577259845111_2730954121230052585_oVýstup na Ostrú môžeme absolvovať aj tisíckrát, vždy nás niečím novým zaujme, prekvapí. Môžeme byť radi, že v našom okolí máme takéto krásne prírodné bohatstvo!

andyba, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.