Z Čierneho Balogu do Skorušiny

Z Čierneho Balogu do Skorušiny

Je 21. 5. 2016 a v turistickom kalendári ďalšia akcia. Prechod z Čierneho Balogu do Skorušiny. Aj keď túto trasu sme mali naplánovanú už vlani, z dôvodu vysokých horúčav sa neuskutočnila /bola pozmenená/. Dvadsaťpäť kilometrov dlhý prechod sme si do slova a do písmenka vychutnali až uplynulú sobotu.

DSCN3646Linkovými spojmi sme sa presunuli do horehronskej obce Čierny Balog /542 m/, smer Vydrova dolina. Naša žltá značka viedla súbežne popri čiernohorskej železnici a mali sme tak možnosť pozdraviť v sobotné ráno azda jej prvých cestujúcich. Vychutnať si krásy Vydrovej doliny – to chce celý deň, my však musíme pokračovať ďalej do doliny Obrubovanskej, až kým nás cesta lesom nezaviedla na Obrubovanec /980 m/.

Krása rozkvitnutých horských lúk, spev vtákov, májová aróma, výborné počasie.

1 (103)

Kilometre nám ubúdajú a opäť krátke zastavenie na Tlstom javore /1023 m/. Neobišli sme vojenský cintorín, ktorý sa nachádza hneď vedľa štátnej cesty smer Brezno – Hriňová. Z Obrubovanca až po Tri chotáre postupujeme po červenej. Niektorých lákalo zbehnúť k Bučkovcom na Sihlu, ktorú aj s Drábskom sme mali ako na dlani. Úžasný pohľad bol aj na Poľanu, či Ľubietovský Vepor. Znovu nemôžem opomenúť ani Klenovský Vepor, ktorý sa tak majestátne vypína, že ani na tejto trase sa nedá nevšimnúť si ho.

IMG_3164a

P1210410Ani sa nenazdáme a pred nami je už posledný stupák z Kysuce, Uhliarky až na Tri chotáre /1141 m/. Tu prví počkajú posledných, na Železnej bráne jedna spoločná a už len „zbehnúť“ do Skorušiny. Nechcelo sa nám ani veriť, že sme už na konci našej 25 km dlhej túry. Všetci 25-ti „aktívne oddýchnutí“ sa vraciame či už do Klenovca, Hnúšte, Rimavskej Soboty, či Cinobane.

Tí, ktorí s nami chceli ísť, ale nemohli – veľká škoda. Ale nevadí, 4. júna pokračujeme, tentokrát to bude NP Slovenský kras. Srdečne pozývame turistov aj neturistov!!! Bližšie info v pozvánke…

evar, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.