Na Tŕstí znova boli sme

Na Tŕstí znova boli sme

Pred štyrmi týždňami sme sa zúčastnili 35. ročníka výstupu na Tŕstie spolu s členmi klubu turistov z Rimavskej Soboty a túto sobotu zase 45. ročníka spolu s členmi klubu turistov z Tisovca.

Počasie bolo ako cez kopirák, nádherne slnečno a už o čosi teplejšie ako v januári.

Sľubovaný krásny víkend ponúkal rôzne možnosti aj iných zimných športov, veru ťažko si bolo vybrať. Členov a priateľov nášho, hnúšťanského  klubu sa nazbierali dve desiatky. Tentokrát túru začíname v Tisovci na malej stanici, kde sa stretávame s ďalšími turistami z Tisovca.

Chladné bezveterné ráno na otvorených lúkach nad Tisovcom a aj nás, slniečko dobre zohrieva. Nádherné výhľady na neďalekú Hradovú, o pár krokov cez škáročku vrchov zazrieme vrchol Kráľovej holi, dopĺňa už aj spev prvých vtáčikov. Neskôr vidíme hrebeň Nízkych Tatier s Kráľovou hoľou, Ďumbierom, Chopkom v celej svojej majestátnosti, naľavo Klenovský Vepor, ešte viac naľavo Poľanu, no a o pár výškových metrov vyššie, aj vrchol Kriváňa, Gerlach a Lomnický štít.

 

Postupujúc za týmito neskutočnými výhľadmi ani sa nenazdáme a sme pri pomníku slávneho botanika Václava Vraného, zafúkaného snehom vypadá, akoby bol zabalený v perine.

 

 

Ide sa nám dobre, sneh nie je sypký ani zľadovatelý. Chodník nám prešľapali kolegovia, ktorí už v predstihu výstupu nám išli pripraviť privítanie, vykúriť chatu a navariť výborný čajík, čomu sme sa potešili a začo všetkým veľmi pekne ďakujeme.  Na chate sme sa posilnili, osušili, stretli sa so známymi aj neznámymi, pokochali výhľadmi na zasnežené hory a pomaly sa vybrali na cestu naspäť, do doliny.

Už teraz sa tešíme na prechod z Klenovca do Utekáča cez Slopovo 9. marca, kde na nás tiež čakajú pekné výhľady a na ktorý srdečne pozývame Vás všetkých.

EMi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.