Po ľade aj štvornožky

Po ľade aj štvornožky

Neprešli poriadne ani tri mesiace ako sa uskutočnil 9. ročník – „Milanov výstup na Vepor“ a opäť nastal čas vybrať sa naň. Je Biela sobota a ňou začíname aj jarných sto kilometrov. Tradične – výstupom na Vepor /1338 m/.

Účasť bola v hojnom počte /39/. Domáci, z Rimavskej…, z Cinobane, zo Zvolena. Naši najmladší, Maroško a Martinko. No a boli aj takí /z radu domácich/, ktorí mali „Veprovú premiéru“.

p1200107.previewLen jarný výstup v porovnaní so zimným bol o čosi náročnejší. Kým januárový chodník bol suchý a dobre priechodný, Biela sobota nám ho pripravila ozaj na bielo a ešte aj s ľadom, čo nás trošku aj prekvapilo. Štvornožky, pomocou turistických palíc, so smiechom, ale aj s výkrikmi… . Veru tentokrát by sme boli privítali laná. Ale zvládli sme to.

Aby sme sa vyhli podobným miestam, pri zostupe sme nepokračovali po červenej, ale ku studničke Jánošíkova slza a odtiaľ cestou – necestou do Skorušiny.

p1200101.previewOpekanie na Varte, rozkvitajúci šafran, veľkonočná nálada, skupiny ďalších turistov, pár prejdených kilometrov, to všetko na krásnu Bielu sobotu. Škoda, že je to už za nami, ale čochvíľa je tu ďalšia akcia, na ktorú srdečne pozývame všetkých nadšencov prírody. Kedy a kam? Už túto sobotu, 9. 4. 2016 za tajomstvami Cerovej vrchoviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.