Prvá tohtoročná…

Prvá tohtoročná…

Prvý mesiac v roku je už za nami a s ním aj naša prvá tohtoročná túra. Šesťnásty január sa niesol v znamení 32. ročníka „Cestou Márie Széchy“ organizovaného KST Rimavská Sobota.

p1180970.previewPozvanie na akciu prijalo 22 členov nášho turistického klubu. Do Rimavských Janoviec sa motoráčikom presúvame takmer päťdesiati. Novoročná trasa bola nenáročná, v smere Rimavské Janovce – Jánošíky – Močiar – Kurinecký les – Rimavská Sobota.   Zvládli to aj detičky zo ZŠ v Rimavskej Sobote.Vodná nádrž na Kurinci zývala prázdnotou. Na kúpanie trochu chladno a korčule sme so sebou nemali. “Ale nič z toho nám neubralo na dobrej nálade”.

Primrznuté snehové gule preletovali okolo nás, deti sa vyšantili do sýtosti.

Po krátkom občerstvení pokračuje prechod cez Kurinecký les /trasa vhodná aj pre bežkárov…/. Záverečný úsek absolvujeme po novovybudovanej cyklotrase až do Rimavskej Soboty.12557014_1548101952181101_382867623_o.preview

Milým prekvapením bolo malé pohostenie domácich v podobe párkov a čaju, za ktoré im aj touto cestou ďakujeme. Spoločne sme tak strávili zimný, mrazivý ale krásny, slnečný deň. Ani sme sa nenazdali a „lúčime sa s Muránskou Venušou“ a už teraz sa tešíme na najbližšie pripravované akcie /aj tie spoločné/ v roku 2016. 

Fotky z prvá tohtoročná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.