Rodným krajom

Rodným krajom

Na 27. 10. 2018 bola v našom turistickom kalendári naplánovaná trasa Hnúšťa – Ploské.

Dá sa povedať, že táto túra vedie rodným krajom. Ťahákom je hlavne jazierko BABA, na ktoré mnohí spomínajú z mladosti. A tak vyrážame štyria zo železničnej stanici po zelenej značke smer Polom. Prvá oddychovka je na salaši. Vítajú nás 3 bundáše , rešpekt musí byť. Dopĺňame tekutiny a trochu jedla a poďme ďalej. V dedine ani ducha. Iba miestny Emil nakukne.

 

 

 

 

 

Pokračujeme Šibenice, Poprocká rovienka, výhľady slabučké a tak mudrujeme ako prevážali železnú rudu na lanovke. Cestou míňame chatky na Vyšnej Burde. Na zastávke Burda oddychujeme. Pokecáme, popijeme a ďalej smer BABA.

Značenie je dobré a tak nemáme žiadny problém, za chvíľu sme tam. Jazierko vzniklo prepadnutím bane, a je zreteľne vidno dávnu banskú ťažbu. Zostupujeme k jazierku, pofotíme a vykročíme smer Sušanský vrch.

Začína nám mrholiť a tak vyťahujeme plášte. Trasa je pohodová. Na Ploskom máme času nazvyš. 2,5 hodinky do odchodu. Stopujeme autobus, ktorý smeruje do Ratkovského Bystrého. V miestnom pohostinstve trávime čas pri čajíku. S dobrou partiou čas rýchlo uteká a tak po sedemnáctej hodine smerujeme autobusom smer Hnúšťa.

 

JánD, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.