NA SLOPOVO CEZ MRAVCOV VŔŠOK

NA SLOPOVO CEZ MRAVCOV VŔŠOK

Takmer stovka turistov sa nás zišla 8. 7. 2017 pri rozhľadni na Slopove. Akciu zorganizoval Mikroregión SINEC-KOKAVSKO, Miestna akčná skupina MALOHONT, KST Hnúšťa a KST Clara Utekáč.

Cieľom výstupu bolo vynesenie schránky s vrcholovou knihou a pečiatkou.

Turisti z Hnúšte, Kokavy nad Rimavicou, Utekáča, ale i ďalších obcí si mohli zároveň pochutnať na kotlíkovom guľáši a každý účastník obdržal na pamiatku aj krásny odznak.

 

My, hnúšťania, sme sa k rozhľadni vybrali cez Mravcov vŕšok. Keďže to bolo len niečo okolo 4 km, po príjemnom posedení na Slopove sme pokračovali na Pasiečky. V sedle Langovo sme sa rozlúčili s turistami z Utekáča a pokračovali sme do Cisárskeho sedla.

 

Menšia skupinka sme si ešte pridali trasu až na Cisársku hoľu. Tu nás však zastihla búrka a tak sme pridali do kroku. Ani sme sa nenazdali a už sme boli v Ráztočnom. A na naše prekvapenie sa nám v Ráztočnom trafil svadobný autobus a ochota vodiča odviezť nás do Hnúšte. Dvadsiatipiati z nášho klubu tak opäť strávili krásny deň v našich horách, aj naši najmenší a najmladší.

 

evon, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.