Soví, Pohanský a Hajnáčsky hrad

Soví, Pohanský a Hajnáčsky hrad

Sobotu, 4.9.2021 sa partia turistov z KST Hnúšťa rozhodla stráviť v Cerovej vrchovine. Počasie bolo ideálne.

Ráno sme sa odviezli autobusom do obce Šurice. Obec nás prekvapila pekným a upraveným prostredím.

Nad obcou sa vypína obrovské bralo – Soví hrad, na vrch ktorého vedie náučný chodník. Soví hrad je sopečného pôvodu.

 Po skutočnom hrade, ktorý sa kedysi v týchto miestach nachádzal, nezostalo dnes takmer nijakej stopy.

 Po krátkej pauze v altánku pod Sovím hradom sme sa vybrali po zelenej značke k Pohanskému hradu.

Cesta k nemu viedla Cerovou vrchovinou a bola nenáročná a príjemná. Pohanský hrad je výtvorom sopečnej činnosti, ktorá je pre túto lokalitu charakteristická.

Z Pohanského hradu sme pokračovali zelenou značkou na lokalitu zvanú Tilič, odkiaľ bol pekný výhľad na obec Hajnáčku a okolité obce ležiace blízko hranice s Maďarskom.

V obci Hajnáčka sme navštívili Hajnáčsky hrad, na ktorý tiež vedie náučný chodník. Hajnáčsky hradný vrch je tiež sopečného pôvodu a pôvodne tu stál aj hrad.

Z pôvodného hradu je viditeľné schodište a bašta v tvare podkovy. V Hajnáčke nás už čakal autobus a my sme sa všetci načerpaní energiou z nádhernej prírody vrátili domov.

KST Hnúšťa M.D.


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.