46. ročník výstupu na Tŕstie

46. ročník výstupu na Tŕstie

Náš klub turistov sa aj tohto roku zúčastnil peknej zimnej akcie, výstupu na Tŕstie, organizovaného turistami z Tisovca.

Výstup začíname v Tisovci na malej stanici, trochu netradične – bez snehu, v počte takmer troch desiatok turistov, za pekného slnečného počasia bez vetra a mrazu.  Spočiatku nás cestou sprevádzajú celkom teplé lúče februárového slniečka a spev prvých zvestovateľov blížiacej sa jari. Postupne, ako stúpaním naberáme výšku, pribúda aj snehu. Snehu nie je veľa, tak sa nám ide dobre.

Kocháme sa výhľadmi na Hradovú, neskôr vidíme aj Ostrú,  Vepor a Sinec.

Kráľova hoľa sa nám tento rok schovala za obláčiky – ešte že sme sa jej nabažili pred dvoma týždňami. Ani sa nenazdáme a sme na hrebeni Tŕstia, v hustom lese so stromami obalenými v snehu. Na chvíľku sa zastavíme pri pomníku Václava Vraného, o trošičku neskôr sa zapisujeme do vrcholovej knihy a hľa, už sme na chate. V chate je čulo, vítame sa so známymi, aj neznámymi, turistami z rôznych klubov. Dobre nám padne oddych vo vykúrenej chate pri výbornom čajíku alebo kávičke.

Aj tento rok nám organizátori tohto tradičného zimného výstupu pripravili na chate veľmi príjemné prostredie s občerstvením, za ktoré im veľmi pekne ďakujeme. Ešte spoločné foto účastníkov 46. výstupu na Tŕstie a pomaly sa chystáme na cestu domov. Aj domov sa nám ide pohodlne, snehová cestička nás sprevádza takmer až na Polom. Na lúkach pred Polomom nás znova sprevádza slniečko a umocňuje v nás  príjemné zážitky zo zimnej túry.

Nasledujúca turistická akcia bude už v prvom jarnom mesiaci – marci na Dedečkovu chatu, na ktorú všetkých srdečne pozývame.

EMi


Warning: Undefined variable $SLGF_Hover_Color in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 109

Warning: Undefined variable $SLGF_Show_Gallery_Title in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 208

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /www/k/s/u83268/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox-gallery/simple-lightbox-slider-shortcode.php on line 225

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.