Na Tŕstí znovu po roku

Na Tŕstí znovu po roku

Dvadsiateho februára sme sa zúčastnili na 42. ročníku zimného výstupu na Tŕstie /1110 m/. Z nášho turistického klubu sme sa zúčastnili 14 /ďalších zrejme odradilo počasie predchádzajúcich dní/.

Dážď, dážď, samý dážď. Takto by sa dal charakterizovať mesiac február. A pritom stačilo od dvanásť kilometrov vzdialeného Tisovca vyšliapať po turistickom chodníku 6 km a zdolať 700 výškových metrov a ocitli sme sa v rozprávkovo-zimnej krajine.

Na Pasiečkách nás vítali zo snehu vykúkajúce snežienky a dokonca sme si mohli konečne vychutnávať krásny slnečný deň. Každým krokom pribúdalo nielen snehu, ale aj turistov.

dscn2123.previewOpäť po roku, starí známi, ale aj neznámi, až ľa, od Kežmarku, či z Dolného Kubína. Na chate nás už čakala krbom vyhriata spoločenská miestnosť, pripravená výstavka fotografií a samozrejme výborný čajík /kto chcel, mohol aj so zápražkou…/. Ďakujeme KST v Tisovci…

 

Naša výprava“ sa rozdelila na dve skupiny. Polovica si za návrat vybrala trasu „Po ceste Márie Széchy“ v ten istý deň. Z Tŕstia na Polom, Laz, do Hnúšte. Druhá polovica využila možnosť prenocovať na chate a vyššie spomenutú trasu absolvovala až v nedeľu.

dscn2125.preview

Snežilo nám aj v sobotu večer, no nedeľa už bola hmlistá. Typická zimná idylka. Žiaľ, prišiel čas odchodu. Aj snehuliakovi sa s nami ťažko lúčilo. A tak máme za sebou vydarený 42. ročník zimného výstupu na Tŕstie. Či už domáci – tisovčania, hnúšťania, rimavskosoboťania, ale aj všetci ostatní, ktorých príroda neustále láka a obohacuje. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník v roku 2017.

p1190611.preview
No a Vy milí turisti, nezabudnite! 12. 3. 2016 podľa turistického kalendára máme na programe návštevu územia európskeho významu – Drienčanský kras

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.