Čertova dolina nás opäť nesklamala

Čertova dolina nás opäť nesklamala

 

Na deň 4.2.2017 bola v turistickom kalendári naplánovaná akcia /Čertova dolina a jej okolie/.

No po dlhotrvajúcich mrazoch predpovede počasia sľubovali odmäk a tak sa očakávania z prechodu dolinou spájali aj s určitými obavami, či prechod nebude, ako sa to povie turisticky „ veľmi mokrý“. No našťastie naše obavy sa nenaplnili a Čertova dolina nás opäť nesklamala.

KST Hnúšťa 0

Zatiaľ čo u nás v meste sa sneh a ľady začali poriadne roztápať, v tiesňave „čertovsky“ držali.  A to nám umožnilo nádherný prechod zasneženou a miestami ľadom pokrytou dolinou. Vodopády a potok boli zamrznuté, tak sme sa pokochali ich ľadovou krásou.

KST Hnúšťa 6

Trasu Bánovo, Čertova dolina smer  Zbojská  sme absolvovali siedmi.

Celkovo nás v ten deň vyrazilo za krásami Muránskej planiny pätnásť . Zvyšok turistov prešlo trasu Zbojská smer Kučalach.

KST Hnúšťa 50 (5)

V príjemnej atmosfére salaša a pri dobrom jedle sme sa zohriali a ešte sme absolvovali skoro povinnú jazdu k rozhľadni a k známemu zbojníkovi.

KST Hnúšťa 16

 

Odtiaľ  viedli naše kroky chodníkom Jakuba Surovca do ústia Čertovej doliny, popod obrovský železničný most až na stanicu Bánovo, kde sme čakali na náš vláčik-motoráčik do Hnúšte.

A opäť je za nami jedna z našich turistických akcií.

 

Za účasť všetkým ĎAKUJEME  a tešíme sa na ďalšie turistické akcie, ktoré si prečítate na našej stránke tu

DaMa,KST

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.