Po ľade, po snehu aj po blate na Tŕstie

Po ľade, po snehu aj po blate na Tŕstie

Tak ako každý rok, aj túto tretiu februárovú sobotu sme sa zúčastnili 43. ročníka výstupu na Tŕstie.

Stretli sa nielen turisti z Hnúšte, ale aj z Tisovca, Čerenčian, Klenovca, Cinobane, Hačavy a z Rimavskej Píly.

Náš štart začínal na malej vlakovej stanici v Tisovci. Odtiaľ po žltej značke sme postupne stúpali lúkami a obdivovali sme nielen blízke kopce ako je Hradová a Šajba ale aj dobre viditeľný vysielač na Kráľovej holi.

KST Hnúšťa 1

Vstup do lesa znamenal pre nás zmerať si sily s najväčším stúpaním. Sneh bol však primrznutý, takže sa nám stúpalo veľmi dobre.

KST Hnúšťa 19KST Hnúšťa 18

Musíme spomenúť aj našich najmladších členov. Martinko, zdatný to už turista, vystúpil s rodičmi bez problémov. Zato Maroško si vychutnával prírodu z veľkej výšky. Na chrbte svojho otca.

S krátkymi prestávkami ani nevieme ako a už sme pózovali fotografovi pred panelom. Vedľa neho sa nachádza pamätník, ktorý je venovaný  Václavovi Vranému. Pôsobil tu ako botanik a na svojej poslednej prechádzke zomrel.

KST Hnúšťa 5

Od pomníka ku chate je len pár minút. Chata bola príjemne vykúrená. Privítali nás teplým čajom. Okrem čaju sa povyťahujú aj všelijaké špeciality „slaninka a klobása“.

 Zimný výstup je spojený aj s výstavou fotografii pána Slabeja. Je dôsledný, a preto aj tento rok zorganizoval spoločné fotenie pred chatou.

Hodiny však ubiehali a museli sme sa rozlúčiť. Pred nami je asi trojhodinový prechod vrcholom až na Polom. Aj keď miestami sme sa brodili blatom, dlhšia časť trasy bola pokrytá snehom. Bolo niečo po štvrtej a my sme dorazili do Hnúšte.

Už teraz sa môžete tešiť na 4. marca, na novú plánovanú trasu smer Burda(Rovné )- Polom –Laz – Hnúšťa

Odkaz na trasu: klikni sem

AndyBa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.