MARCOVÁ PREMIÉRA z Burdy na Polom

MARCOVÁ PREMIÉRA z Burdy na Polom

Blíži sa desiata hodina a na autobusovom nástupišti v Hnúšti je mimoriadne rušno.

Linkový spoj smer Ratkovské Bystré sa turistami zaplnil do posledného miesta a poniektorým sa miesto na sedenie ani nedošlo. Päťdesiati /+ jeden vlčiak/ sme vystúpili na Burde /Rovné/.

KST Hnúšťa 1 (1)

Tu sa totiž začala naša turistická a musím podotknúť, že to bola premiérová trasa po novo vyznačenom chodníku z Burdy na Polom. Niečo cez 7 km sme absolvovali prvýkrát. Miestami blato, sem-tam posledné zvyšky snehu, no krásne, slnečno.

KST Hnúšťa 1 (11)

Pár krátkych zastavení, aby sme sa porozhliadali vôkol seba, prípadne sa občerstvili a sme na Polome. Tu zelená končí a my prechádzame na červenú. Kým sa však vydávame na cestu domov, našou poslednou zastávkou je malé posedenie na polomskom salaši, kde nám Janko Roško pripravil „kafé párty“, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

KST Hnúšťa 1 (22)

KST Hnúšťa 1 (23)

 

 

 

 

 

Najväčšiu radosť mali naši najmenší turisti, keď „zablúdili“ medzi malé jahniatka, kozliatka, ovečky… .

KST Hnúšťa 1 (25)No a už len vybehnúť na Laz, opäť na zelenú a sme doma. A ako zhodnotiť prvú marcovú sobotu? Jedno veľké poďakovanie pre všetkých zúčastnených, či už kamarátov, turistov z Rimavskej Soboty, Tisovca, detičiek zo Základnej školy v Klenovci, tak aj pre našich členov z KST Hnúšťa a nováčikov, ktorí sa túry zúčastnili.

Za zimou jar sa tlačí,
a preto tešme sa všetci.
Najbližšia túra – Vepor nás čaká,
18. marec nech turistov láka.
Gurmáni nech doma varia,
my zavítame do Slovenského rudohoria.
Na jarné práce času dosť,
veď turistika je pre nás radosť!

evon, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.