NA TRASE SPÁJAJÚCEJ MURÁNSKY A FIĽAKOVSKÝ HRAD

NA TRASE SPÁJAJÚCEJ MURÁNSKY A FIĽAKOVSKÝ HRAD

       V januári ubehlo už 35 rokov, ako sa začal tradovať turistický prechod „Cestou Márie Széchy“.

      Určitá časť z takmer 80 km dlhého úseku vedúceho hradnou cestou medzi Muráňom a Fiľakovom je každoročne cieľom KST v Rimavskej Sobote. Turistického prechodu sa už po niekoľkýkrát zúčastňujeme aj my, hnúšťanskí turisti. Tentokrát sme našu túru začali v neďalekom Muráni. Privstať si v sobotné ráno sa určite oplatilo. Krásny, slnečný, zimný deň si vychutnávame deväťnásti.

Nádherné výhľady na hrebeň Nízkych Tatier a okolité vrchy. Neskôr aj vrcholy štítov vysokotatranských. Smerom na Nemcovú snehu pribúda, miestami ho je aj po kolená. Prvý prešľapáva a ostatní jeden za druhým. Po viac ako piatich hodinách nás na Tŕstí víta vedúci akcie, Zolko Borbáš s „balíčkom prvej pomoci“. Prichádzame postupne. Príjemne unavení zasadáme k prestretému stolu. Ľubkova kapustnica rozvoniava, nemá chybu. Káva, chlebíky, ako na hostine. Úžasná atmosféra! Ťažko sa nám lúči s chatou, ale vlak nepočká.

 

Vďaka KST Rimavská Sobota za zorganizovanie 35. ročníka, ako aj za skvelé pohostenie.

        

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Tam, niekde medzi Muráňom a Fiľakovom.

Aj na ďalších spoločných akciách!

 

evon, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.