HNÚŠŤANSKÍ TURISTI BILANCOVALI UŽ PO 50-X

HNÚŠŤANSKÍ TURISTI BILANCOVALI UŽ PO 50-X

Tak a máme za sebou ďalší rok a pre nás turistov tak trochu rok výnimočný. Rok 2017 bol totiž rokom jubilejným.

Už polstoročie funguje v Hnúšti organizovaná turistika a tak už po päťdesiatykrát sa členovia Klubu slovenských turistov v Hnúšti stretli na výročnej členskej schôdzi, ktorá sa konala 12. januára 2018 v priestoroch klubovne MsKS v Hnúšti.

Program bol bohatý a účasť členov tiež. Správu o činnosti predložil predseda klubu – Ľubomír Klimo. So stavom hospodárenia oboznámil prítomných Ondrej Király, podpredseda klubu. Jedným z bodov bola aj voľba nového výboru, ktorý sa volí na štyri roky. Nakoľko k predmetnému bodu neboli podané žiadne nové návrhy ani pripomienky, jeho päťčlenné zloženie ostáva nezmenené aj pre nasledujúce štyri roky.

Ľubomír Klimo ako predseda, Ondrej Király – podpredseda a členovia výboru Eva Ondrejová, Andrea Bálintová a Ján Berceli.

Potešujúca je aj tá skutočnosť, že všetky naplánované akcie v roku 2017 sa aj uskutočnili. Ani jedna akcia nebola zrušená pre nedostatočný záujem , príp. pre nepriazeň počasia. Či už to boli túry v našom okolí alebo turistické zájazdy.

Najpočetnejšou zájazdovou akciou v r. 2017 bola v auguste návšteva Pieninského národného parku s výstupom na Tri koruny a splavovanie Dunajca, kedy bol autobus zaplnený do posledného miesta. Z domácich akcií bola vysoká účasť na marcovom prechode po novo vyznačenom chodníku z Vyšnej Burdy, cez Polom do Hnúšte, ktorej sa zúčastnili turistické kluby aj z Tisovca a Rimavskej Soboty. Aj výstupu na Železník a Ostrú sa zúčastnili turisti v hojnom počte.

Budeme veľmi radi, ak aj tento rok bude účasť na akciách aspoň taká ako doteraz. Jedným z najzaujímavejších a najdôležitejších bodov bolo predloženie a schválenie návrhu Kalendára turistických akcií na rok 2018.

Slovenské rudohorie, Muránska planina, Nízke Tatry, Západné Tatry, Vysoké Tatry, Malá Fatra, Slovenský raj. Pre každého niečo a pre niektorých všetko.

Schválený bol bez pripomienok. Niektoré akcie sa už stali tradíciou, ako napr. výstup na Ostrú, ktorý sa bude tento rok konať už 48.-x, ale pri tvorbe kalendára sa snažíme vymyslieť vždy niečo nové, niečo inšpiratívne. Aj keď sa vraciame na tie isté miesta, nikdy to nie je to isté, vždy to má svoje čaro. Dôležité je podotknúť, že okrem „turistikovania“ je potrebné pre našu prírodu aj niečo urobiť. A tak v rámci brigád sa čistia turistické chodníky, vysádzajú stromčeky, obnovuje sa turistické značenie, osádzajú sa nové smerovníky atď. … .

Potešujúcou skutočnosťou je aj z roka na rok narastajúci počet členov nášho klubu. V osemdesiatčlennom aktívnom kolektíve máme najmladších nových členov vo veku 5 rokov – Romanku Marekovú a Martinka Hajdúka a najstaršiu vo veku 75 p. Zuzanu L.

Nemožno opomenúť ani veľmi dobrú spoluprácu so susednými klubmi v okrese, či už je to KST Rimavská Sobota a TO KOS Rimavská dolina Tisovec a KST Tisovec. Tak ako my sa radi zúčastňujeme na ich akciách ako napr. Cestou Márie Széchy, Valikinou trasou a iné, aj nás veľmi teší ich účasť na našich akciách, ako to bolo aj doteraz.


Pre tento, ale i budúce roky si želajme hlavne veľa zdravia, veľa síl, nezabúdajme na pokoru, všetkým rodinnú pohodu, ale aj humor, ktorý je korením života, aby sme si chvíle v prírode strávené užili čo najviac a čo najdlhšie.


Jedno veľké poďakovanie v mene výboru KST Hnúšťa patrí všetkým, ktorí sa pričinili k prekvapujúcemu množstvu dobrôt na „výročke“, čím tiež prispeli k úžasnej turisticko-rodinnej atmosfére.

Všetkých srdečne pozývame na naše akcie, či už členov susedných klubov, alebo aj nečlenov, všetkých milovníkom prírody.

 

evon, KST Hnúšťa

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.