MIKULÁŠSKA 2018

MIKULÁŠSKA 2018

Konečne je tu sobota a my opúšťame naše malé mestečko, aby sme sa v mikulášskom prestrojení vydali na dlhoočakávanú túru, túru mikulášsku.

Vláčik smer Rimavská Sobota má meškanie a tak aj vláčik do Brezna (pre nás Zbojská) vyráža zo stanice Hnúšťa neskôr. Príčinou bola námraza a nočné sneženie.

Kým v Hnúšti popŕcha, nás na Zbojskách víta zimná krajina. Aj keď hmlistá, ale biela. Podmienka predpísaného výstroja je dodržaná a tak trinásti vyrážame po stopách zbojníka Jakuba Surovca. Túra je nenáročná. Zvýšenú opatrnosť treba venovať hlavne v Čertovej doline.

 

Vychutnávame si jej krásy. Matka príroda opäť toho nadelila.

 

Všetko čertovské okrem čertice opúšťame a blížime sa ku Zbojníckemu halašu. Cestou sa pristavíme pri koníkoch a somárikoch. Nie však nadlho. Vôňa zabíjačkových špecialít nás láka viac a viac. Nedá nám neochutnať. Muzika vyhráva na každom kroku. Je tu ozaj veselo. Všetky maškrty sú fajné, ale tá pr……….. . Och!!! Čas  ubieha rýchlo a my za spevu Janka Ambróza opúšťame súťažiace družstvá. Žiaľ, vlak nepočká. Domov však odchádzame spokojní.

 

 

A keďže koniec roka sa nezadržateľne blíži, všetci sa radi opäť stretneme ešte tento mesiac na „Rudohorskej trilógii“. Fabova hoľa, Vepor, Stolica.

Všetkým želám šťastné a veselé vianočné sviatky!

 

evon, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.