SVIATOČNÉ VÝSTUPY PLNÉ ZÁŽITKOV

SVIATOČNÉ VÝSTUPY PLNÉ ZÁŽITKOV

Prišiel čas najkrajších sviatkov v roku, čas vianočný. Chvíle, ktoré trávime v kruhu najbližších. Neodmysliteľnou súčasťou posledných dní v roku, sa pre nás turistov stali aj chvíle prežité v prírode. Čakala nás „Rudohorská trilógia“, ako ju nazvali kolegovia – turisti z Rimavskej Soboty. Fabova hoľa, Vepor a Stolica. Výstupy v spoločnosti úžasnej partii ľudí, chvíle, na ktoré budeme ešte dlho spomínať.

Prvou z trilógie bol Štefanovský výstup na Fabovu hoľu. Zúčastnilo sa ho viac ako 40 turistov. Cieľ bol jeden, no výstupových trás viacero. Od Prameňa Rimavy, cez Kučelach a Tri kopce alebo po žltej, cez Kopačno. Počasie nám prialo, typicky zimné, priam rozprávkové. Slniečko sa na nás usmievalo, no a snehu? Čím vyššie, tým viacej. Nádhera! Aj keď posledný úsek na Fabovu hoľu stanovený na 35 min. nám trval skoro o hodinu dlhšie /pováľané stromy/, zvládli sme to. To, že nám popribúdali nejaké modriny nám zo zážitku nič neubralo. Zimnej idylky sme sa nabažili do sýtosti. Keďže kalamita nám ubrala z času, na vrchole sme sa rýchlo občerstvili a na vlak bolo potrebné vykročiť rezkejšie. Ako to dopadlo? Všetci sme sa v ňom predsa len stretli.

Neprešli ani dva dni a nastal čas vychystať sa na 12. ročník Milanovho výstupu na Vepor. Druhú časť trilógie. Slnečné ráno sľubuje opäť dobré počasie. Účasť hojná. Akousi tradíciou sa stalo občerstvenie v podobe chleba s masťou a cibuľkou. Nebolo tomu inak ani tento rok. O. Király po krátkom príhovore a minútke ticha na pamiatku zosnulého M. Tóbika pozval turistov na výstup vedúci na Vepor. Ostatní sme pokračovali po lyžiarskej trase na pozvanie Mariana R. Guláš pod Železnou bránou. Bolo to milé prekvapenie, dúfajme, že nášho budúceho nového člena. Dobre nám padlo. Ešte raz veľká vďaka! Sýti, oddýchnutí, ej, ťažko sa nám odchádzalo domov.

Poslednou z trilógie bol silvestrovský výstup na Stolicu. Bohužiaľ, tohto výstupu sa zúčastnili len RS turisti. Na svoje si prišli bežkári. Podmienky na bežkovanie ideálne, ako aj počasie. Dúfajme, že o rok sa nám výstup na Stolicu podarí absolvovať.

Tak takto sme si spestrili chvíle sviatočné.

 

Dnes, keď sa už píše rok 2019, chcem Vám milí turisti popriať hlavne veľa, veľa turistických zážitkov v plnom zdraví, s túžbou zažiť a vidieť zase niečo nové, ešte nenavštívené.

            Šťastný nový rok 2019!

 

evon, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.