Na jednej z najvýraznejších dominánt Tisovca

Na jednej z najvýraznejších dominánt Tisovca

Hoci je len apríl, meteorológovia nám predpovedajú nadpriemerne teplú a slnečnú sobotu. My sa len môžeme tešiť, veď exponovaný terén, ktorý nás dnes čaká, je i tak nebezpečný- výstup na Hradovú.

Stretli sme sa minimálne členovia troch klubov, no naša účasť bola najpočetnejšia. 35. ročníka výstupu na Hradovú sa zúčastnilo viac než  80 turistov. Po prekonaní úvodných serpentín máme Tisovec ako na dlani. Aj okolité hory nabrali nový, zelený šat. Neobídeme ani malý jaskynný otvor. Chvíľu oddychu si doprajeme na lúke obsiatej jarnými kvetmi, čo – to zobneme, jedna spoločná a pokračujeme.

Kým prídeme po Okrúhlu, niekomu sa možno aj kolienka roztriasli, ale nakoniec aj začiatočníci ťažší úsek zvládli. Les po kalamite, práve rozkvitajúci sa poniklec, skalné ruže, ešte stále zasnežené Nízke Tatry, to všetko vnímame okolo seba.

Aj „turistickí nováčikovia“ prejavili z prechodu maximálnu spokojnosť a radosť, že sa akcie zúčastnili.

Do Tisovca sme zostúpili po žltej, Kordovými lúčkami a astavili sme sa až vo dvore MsKS. Veď neochutnať Rudkov fajný guľáš by bolo … .

Za všetkých zúčastnených patrí organizátorom 35. ročníka jedno veľké poďakovanie.

Apríl nám síce končí, ale my ani v máji nebudeme zaháľať. Preto všetkých pozývame už 5. 5. 2018 na Ostrú. Tentokrát začneme v Klenovci.

Pozvánka na Ostrú: kliknite sem

evon, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.