NA OSTROM HREBENI HRADOVÁ

NA OSTROM HREBENI HRADOVÁ

Už po tridsiatyštvrtýkrát sa v sobotu 22. apríla uskutočnil výstup po hrebeni Hradová, ktorý organizoval turistický oddiel KOS Rimavská Dolina v Tisovci. Prechodu exponovaným hrebeňom sa zúčastnila tridsiatka turistov z troch turistických klubov.

Počasie nám prialo. Kým okolité kopce Muránskej planiny sa ešte predvádzali v bielom šate, „tu dole“ sme sa nadchýnali nad krásou práve kvitnúcich jarných kvetov.

Nebezpečný úsek sme všetci zvládli bez pádov a zranení. Keďže celá trasa bola dlhá cca 8 km, sedem členná skupinka sme sa rozhodli, že si sobotnú túru ešte predĺžime až do Ráztočného. Druhá skupina, osem členná, sa vybrala po žltej turistickej trase cez Kordové lúčky smerom do Tisovca.

Z Hradovej do Suchých dolov bol chodník nenáročný. Pri výstupe na tisovskú Poľanu sa nám po tvári skotúľala aj nejaká tá kvapka potu. Smerom na Poľanu klenovskú si už nejaké stúpanie ani neuvedomujeme. Prednosť má nádhera okolitých kopcov, od Klenovského Vepra, Železnej brány, Cisárske, Laz, Slopovo, Sinec, Ostrú, Tŕstie…, kam len oči dovidia. Lúčime sa s modrou značkou. Opúšťame turistické značenie. „Už len zbehnúť“ po zelenej lúke a sme v Ráztočnom. Necelých 20 km týmto krásnym krajom, kde sa veľmi radi vraciame, určite znovu a znovu veľmi radi navštívime.

Kto bude mať chuť a čas, 30. apríla 2017 /v nedeľu/ sa uskutoční výstup na Sinec z obce Rimavská Baňa, ktorý organizuje pani starostka. Odchod z Hnúšte do Rimavskej Bane je o 7:40 hod. zo železničnej stanice.


A keďže čochvíľa je tu 6. 5. 2017, pripravte si vibramy, batohy a chuť vydať sa na Ostrú. Tento rok to bude už po štyridsiatysiedmykrát.

evon, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.