“VÝSTUP na SINEC” a „ZASAĎ SI SVOJ LES“

“VÝSTUP na SINEC” a „ZASAĎ SI SVOJ LES“

V dňoch  29. – 30. 4. 2017 náš turistický klub neorganizoval žiadnu akciu a preto niektorí aktívni členovia sa zúčastnili na dvoch rôznych akciách a to výstup na Sinec a projekt Zasaď si svoj les.

30.4. sa konal výstup na SINEC. Nenechali si ho ujsť naši siedmy členovia.

Z Rimavskej Bane po červenej značke postupne vystúpili až k horárni “Pri Fabovi” kde sa už podával teplý guľáš.

Druhá akcia sa konala dňoch 29. – 30. 4. pod názvom “Zasaď si svoj les”.  Brigády v Národnom parku Muránska planina, v sedle Burda sa zúčastnili naše tri členky.

Na pozvanie Správy NP Muránska planina v spolupráci s Občianskym združením NOVÁ Burda sme pod dohľadom lesníkov sadili lesné stromčeky. Dobrovoľníci, turisti, ochranári… .

Desiatka ľudí priložila ruku k dielu a vysadila 500 ks stromčekov. Po zaškolení ako nato, sme tak dali šancu vyrásť novému lesu. 100 ks buka, 150 ks jedľa, 200 ks smreka a 50 ks smrekovec opadavý. Neraz sa motyka od skaly odrazila, ale každý si svoj prídel stromčekov zodpovedne vysadil. Samozrejme, že sa našiel aj čas na oddych, ale aktívny. Spratali sme kopu dreva, mládenci postavili krásny máj a ako správni turisti /aby nám nebolo málo/, poď ho do lesa.

O ubytovanie a občerstvenie bolo postarané, začo Zdenkovi aj Erike ďakujeme.

Zostáva nám už len veriť, že z vysadených sadeničiek raz vyrastú „zdatní junáci“ a my sa budeme na toto miesto veľmi radi vracať. Tak ako aj doteraz. A ak bude treba, opäť radi priložíme ruku k dielu.

evon, KST Hnúšťa

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.