ROZLOHOU NAJMENŠÍ, DRUHÝ NAJSTARŠÍ, ALE KRÁSNY – PIENAP

ROZLOHOU NAJMENŠÍ, DRUHÝ NAJSTARŠÍ, ALE KRÁSNY – PIENAP

Plne obsadený! Ešte nebola na našej turistickej nástenke oficiálne ani pozvánka do Pienin a zoznam s účastníkmi zájazdu bol zaplnený behom dvoch dní. Autobus bol obsadený do posledného miesta.

26. augusta sme sa v skorých ranných hodinách vydali na Zamagurie, sever Slovenska, do Pieninského národného parku. Z Červeného Kláštora sme sa cez hraničný most presunuli do Poľska.

 

Počasie bolo na turistiku ideálne.

Pripravené boli dve trasy. Tá náročnejšia viedla na Tri koruny a Sokolicu, druhá popri rieke Dunajec. Tri koruny sú turistami veľmi navštevované. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade.

Poniektorí využili možnosť vyskúšať si zručnosť skúsených pltníkov a vychutnať si tak plavbu na pltiach. Krásny zážitok. Ti, ktorí sa rozhodli pre pohľady zhora z Troch korún a Sokolice, museli tak absolvovať cca 16 km úsek po upravených turistických chodníkoch.

Aj napriek dobiedzajúcemu lietajúcemu hmyzu, ktorý sa nám zavrtával do vlasov, tie pohľady stáli zato.

 

 

Na záver túry zostávalo už len preplaviť sa na slovenskú stranu a zhruba po dvoch kilometroch sme už z diaľky počuli tóny goralskej muziky. Bolo dosť času posedieť si pri nej, prípadne sa poobhliadnuť ešte po nejakých suveníroch.

Myslím, že všetci sme si tento deň užili a aj naši najmenší, Martinko a Emka.

Keďže bol o tento turistický zájazd veľký záujem a boli aj takí, ktorí sa žiaľ do autobusu už nezmestili, máme dôvod vrátiť sa sem a navštíviť tak napr. Haligovské skaly s početnými jaskyňami a dutinami.

evon, KST Hnúšťa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.